ENZBORN Vaseline Original, 100 ml

Universal skin care

CHF 3.58 CHF 3.75 -5%

(CHF 35.80 / l, Price shown includes 8,1% VAT. - Excludes delivery costs )

Content: 100 ml

In stock

Delivery by Thursday, 08 October if you order by Sunday at 23:59.

Switzerland: Free standard delivery from CHF 69.90
More information regarding shipping & delivery

Features & Advantages

  • For people of all ages
  • For heavily stressed body parts
  • Dermatologically tested

Frequently bought together with ENZBORN Dead Sea Shower Gel, 250 ml

ENZBORN Vaseline Original, 100 ml CHF 3.58 (CHF 35.80 / l)
ENZBORN Dead Sea Shower Gel, 250 ml CHF 6.00 (CHF 24.00 / l)
Total price: CHF 9.58
Description

German packaging: Vaseline Original

For people of all ages! Heavily stressed body parts simply need effective care that you can rely on - and this product is just the ticket!

  • Skin compatibility dermatologically approved

Note: Do not use on open wounds.

Item no.: EM-62024
Content: 100 ml
EAN: 4105170620242
Manufacturer No.: 62024
Manufacturer: ENZBORN
Categories: Skin Care
Skin Type: For All Skin Types
For Whom: Especially for Women, Especially for Men
Ingredients (INCI)

Petrolatum

Legal guarantee & manufacturer details
Manufacturer: Ferdinand Eimermacher GmbH & Co. KG, Westring 24, 48356, Nordwalde, Germany, www.eimermacher-gruppe.de

Similar products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Customer Reviews

English reviews written for ENZBORN Vaseline Original

Related products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder