NATUSAT Black Cumin Ointment with Shea Butter, 60 ml

Optimal care for sensitive skin

CHF 9.89 CHF 11.00 -10%

(CHF 164.83 / l, Price shown includes 8,1% VAT. - Excludes delivery costs )

Content: 60 ml

Only 5 items in stock

Delivery by Friday, 09 October if you order by Monday at 23:59.

Switzerland: Free standard delivery from CHF 69.90
More information regarding shipping & delivery

Features & Advantages

  • For rough, damaged skin
  • Gives wonderful suppleness
  • Also suitable for dog paws

Frequently bought together with NATUSAT A-Dog, 250 g

NATUSAT Black Cumin Ointment with Shea Butter, 60 ml CHF 9.89 (CHF 164.83 / l)
NATUSAT A-Dog, 250 g CHF 28.96 (CHF 115.84 / kg)
Total price: CHF 38.85
Description

The high shea butter content ensures the regeneration of rough and damaged skin and makes it soft and supple again. Also suitable for the care of dogs' paws.

Application:
Apply thinly and sparingly. Very economical.

Item no.: XEV-NAT-19200
Content: 60 ml
EAN: 4260378071965
Manufacturer No.: 19200
Manufacturer: NATUSAT
Categories: Pet Supplies
Product Features: For Animals
Type of Animal: Dog, Horse
Ingredients

Black cumin seeds, Evening primrose oil, Shea butter, Beeswax

Legal guarantee & manufacturer details
Manufacturer: Natusat GmbH, Haldenloh C1, 86465, Welden, Germany, www.natusat.com

Related products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Similar products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Customer Reviews

English reviews written for NATUSAT Black Cumin Ointment with Shea Butter

5,0 out of 5 stars
5 stars
1 (100%)
4 stars
0 (0%)
3 stars
0 (0%)
2 stars
0 (0%)
1 Stars
0 (0%)

1 review