ENZBORN Melkers Original Tea Tree Oil, 250 ml

A long-lasting moisturiser

CHF 6.30

(CHF 25.20 / l, Price shown includes 8,1% VAT. - Excludes delivery costs )

Content: 250 ml

In stock

Delivery by Thursday, 08 October if you order by Sunday at 23:59.

Switzerland: Free standard delivery from CHF 69.90
More information regarding shipping & delivery

Features & Advantages

  • High-quality
  • Excellent for chapped hands
  • For soft, supple skin

Frequently bought together with ENZBORN Melkers Original Calendula, 250 ml

ENZBORN Melkers Original Tea Tree Oil, 250 ml CHF 6.30 (CHF 25.20 / l)
ENZBORN Melkers Original Calendula, 250 ml CHF 6.00 (CHF 24.00 / l)
Total price: CHF 12.30
Description

Say goodbye to dry, chapped hands! This unique cream provides your hands with enough moisture for a supple, soft feeling.

Note: Protect the product from light

Item no.: EM-62042
Content: 250 ml
EAN: 4105170620426
Manufacturer No.: 62042
Manufacturer: ENZBORN
Categories: Skin Care
Skin Type: For All Skin Types
For Whom: Especially for Women, Especially for Men
Ingredients (INCI)

Petrolatum, Paraffinum Liquidum, Cetearyl Ethylhexanoate, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Isopropyl Myristate, D-Limonen

Legal guarantee & manufacturer details
Manufacturer: Ferdinand Eimermacher GmbH & Co. KG, Westring 24, 48356, Nordwalde, Germany, www.eimermacher-gruppe.de

Similar products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Customer Reviews

English reviews written for ENZBORN Melkers Original Tea Tree Oil

1 customer review in all languages

5,0 out of 5 stars
5 stars
2 (100%)
4 stars
0 (0%)
3 stars
0 (0%)
2 stars
0 (0%)
1 Stars
0 (0%)

2 reviews

We do not have any reviews in English yet, but we do have 1 review available in another language.


Related products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder